Guvernul Norvegiei, ținta unui atac cibernetic. 12 ministere au fost afectate

Guvernul Norvegiei, ținta unui atac cibernetic. 12 ministere au fost afectate

Guvernul Norvegiei a fost ținta unui atac cibernetic. Mai multe ministere au fost afectate.

Douăsprezece ministere guvernamentale norvegiene au fost afectate de un atac cibernetic.

Anunțul a fost făcut luni, 24 iulie, prin intermediul unui comunicat de presă, de Ministerul norvegian al Administrației Locale și Dezvoltării Regionale.

Atacul este investigat de poliție, a adăugat ministerul, potrivit Reuters. 

  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Citește articolele cu aceleași etichete:

atac cibernetic

guvern

norvegia

 » Mai mult…