Benjamin Netanyahu, transportat la spital după ce a acuzat că se „simte rău”

Premierul israelian Benjamin Netanyahu a fost dus la spital, a confirmat biroul său.
Benjamin Netanyahu, premierul Israelului, în vârstă de 73 de ani, este într-o „stare bună” și este supus unor teste, a transmis biroul său. Primul-ministru a fost, de asemenea, dus la spital și anul trecut, plângându-se de dureri în piept, conform Sky News.
Premierul israelian se află într-o stare bună și este în curs de evaluare la spitalul Sheba, din Tel Hashomer, lângă Tel Aviv, a adăugat biroul său.
Potrivit rapoartelor israeliene, el se simțea rău, dar era pe deplin conștient în drum spre spital.
Netanyahu a fost transportat de urgență la spital în octombrie 2022, după ce a acuzat dureri în piept. A fost externat după ce rezultatele testelor au fost din nou bune.
Liderul israelian a suferit și o „colonoscopie de rutină” în ianuarie, la începutul acestui an.
Presa locală a spus că Netanyahu a fost dus la spital din casa lui din Cezareea, unde își petrecuse weekendul.
Un purtător de cuvânt al biroului său a confirmat: „Prim-ministrul Netanyahu a sosit cu puțin timp în urmă la Centrul Medical Sheba. Este bine și este supus unei evaluări medicale”.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
benjamin netanyahu
israel
premier
sanatate
spital